Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Selülit ve PB Serum

Selülit Nedir? 

Kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi olan selülit; oluşumu ve nedenleri konusunda çok ciddi soru işaretlerinin gündeme geldiği konular arasındadır. Görsel açıdan ciddi manada bir olumsuzluğa işaret eden selülitin yağ hücrelerinin deri tabakaları arasına yerleşmesi sonrasında görüldüğü ifade edilebilir. Her 10 kadından 9’unda görülen sorunlardan biri olurken zaman zaman erkeklerde de selülitin görülmesi mümkündür.

Selülitin oluşum şekilleri dikkate alındığında bireylerin vücutlarındaki yağ, bağ ve kas doku oranlarının söz konusu problemin görülmesinde önemli rol oynadığı söylenebilir. Bu nedenle de her bireyde selülit görülme ihtimali aynı değildir.

Selülit Genellikle Kimlerde Görülür?

Selülit genel manada kadınlarla özdeşleşmiş bir problemdir. Kadınların özellikle kalça bölgelerinde görülen doku bozuklukları nedeniyle ortaya çıkan selülitin erkeklerde de ortaya çıktığı bilinir. Ancak erkeklerde görülme oranı ile kadınlarda görülme oranı karşılaştırıldığında selülitin kadınlar için sorun olduğu açıktır.

Selülit, kadınlarda görülüyor olsa da bu sorunun her kadında görülebileceği ifade edilemez. Bu nedenle de selülite neden olacak unsurlardan uzak durmak gerekir. Böylelikle hem selülitin önüne geçilmiş hem de kadınların görsel açıdan sorunlara neden olan bir problemden uzak kalması sağlanmış olur. Peki, selülitin ortaya çıkmasındaki temel faktörler nelerdir?

Selülit Neden Olur? 

Selülitin ortaya çıkma nedenleri birbirinden farklı olsa da nedenleri bir araya topladığınızda genellikle aynı durumlarla karşılaşırsınız. Bu nedenle de selülite karşı kesin çözümlere odaklanarak daha başarılı bir sonuca ulaşmanız mümkündür. Aşağıda selülite neden olacak en büyük etkenleri sizler için sıraladık!

  • Kadınların salgıladığı ostrojen hormonundaki dengesizlik,
  • Selülite karşı genetik yatkınlık,
  • Yaşlanma,
  • Dokularda görülen iltihaplanma,
  • Vücudun yağ dokusunun oransal olarak fazla olması,
  • Kolajen kaynaklarındaki eksiklik,
  • Dolaşım sistemindeki sorunlar,
  • Derinin gereğinden fazla ince olması

Yukarıdaki durumların varlığı halinde kadın ya da erkeklerde selülitin görülme ihtimali çok daha yüksektir. Bu nedenle de böylesi problemleri olan kimselerin mutlaka önlemler alması gerekmektedir.

Selülit Belirtileri Nelerdir? 

Selülitin görülmesi ile alakalı kadınların oldukça tedirgin olduğundan söz etmek gerekir. Zira selülit kadınlar tarafından çok ciddi bir sorun olarak kabul edilir. Bu nedenle de sadece fiziksel değil psikolojik olarak da çeşitli problemlerin yaşanmasına neden olur. Eğer siz de selülitle ilgili sorunlar yaşayacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle belirtilerin farkına varmanız gerekir.

Kalça, karın ve uyluk bölgesinde yağlanma selülitin görülmesi konusundaki en ciddi belitidir. Yağlanmanın yumrular şeklinde ortaya çıkması da sorunların görülmesindeki temel konulardan bir tanesidir. Bu anlamda vücudunuzun bahse konu bölgelerinde bu tip sorunlarla karşılaşıyorsanız çözüm yöntemlerine mutlaka başvurmalısınız. Peki, selülitin sizin için ne denli ciddi bir sorun olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Cevap hiç şüphesiz selülit dereceleri olacaktır.

Selülitin Dereceleri Nelerdir?

Selülit dereceleri, 3 farklı kısımda ele alınan ve şiddete göre değerlendirilen seçeneklerdir. Bu anlamda selülitin derecelerini aşağıdaki şekilde ele almak mümkün olacaktır.

Derece 1 – Hafif 

Hafif selülit adından da anlaşılabileceği üzere yüzeysel olarak görülen selülit çeşididir. Ciltteki hafif sarkmanın eşlik ettiği bu selülitin çok zor fark edildiğini ifade etmek gerekecektir.

Derece 2 – Orta

Orta selülit, hafif selülite nazaran biraz daha ciddi sorunlara işaret eder. Peynir kabarcıklarına benzer şekillerin olduğu bu selülit tipinde sarkma ve görsel sorunların çok daha yaygın olduğu açıktır.

Derece 3 – Şiddetli

Derideki çok ciddi sarkıklıkların göründüğü şiddetli selülit kaynaklı kadınların sorun yaşadığını ifade etmek şarttır. Bu nedenle de şiddetli selülitin göründüğü kadınlarda önlem almak çok daha ciddi boyutlardadır. Peki hem şiddetli hem de diğer tür selülitler için nasıl bir yol haritası izlemelisiniz?

Selülitin Tedavisi Nasıl Yapılır?

PB Serum, selülit sorunları yaşayan kadınların sorunlarını çözmede tercih edebileceği en değerli seçeneklerden bir tanesidir. Doğal olması ve selüliti kolaylıkla ortadan kaldırması açısından PB serum oldukça değerlidir. Siz de yaşamınızda selülit kaynaklı sorunlarla karşılaşıyorsanız doğal bir çözüm olarak PB serum ile mutlaka tanışmalısınız.

PB Serum, içerisinde  hyrülanik asit bulunan aynı zamanda çeşitli hedefleri olan enzimlerden, mineral ve vitaminlerden oluşan bir enjeksiyon yöntemidir

PB serum 3 enzimin hafif çapraz bağlı hyalüronik asit ile birlikteliğinden oluşur. Formlara göre içindeki enzim oranları farklıdır ve bu oranlar göz önüne alınarak probleme göre ürün seçimi ve uygulama tekniğine karar verilir.

PB Serum içinde bulunan enzimler lipaz, kollajenaz ve liyaz enzimleridir. Kollaje­naz; ciltteki yıpranmış, yaşlanmış, bozuk kollajeni yıkıp yeni ve taze kollajen yapılmasını sağlar. Lipaz; dokudaki sıkışmış, fazla yağın incelmesini sağlar. Liyaz enzimi ise damar dışına sızarak kan dolaşımını yavaşlatan, lenf drenajını bozan ödemin azalmasını ve dağılmasını sağlar.

Böylece rahatlayan dokuda kan dolaşımı düzeldikçe çok daha sağlıklı bir cilt görünümü oluşur.

PB Serum başka hangi sorunlarda tercih edilmelidir?

Kırışıklıklar oluşmuş ciltlerin gençleşmesi ve kırışıklıkların açılmasında

Boyun, kol, diz, karın ve dirsek gibi esnek, katlı ciltlerin toparlanmasında,

Bacak içi, bacak üstü ve kalça gibi vücudun her bölgesindeki cildin gençleş­mesinde,

Her türlü yanık, yara izlerinin tedavi­sinde

Sivilce izlerinin tedavisinde

Selülit tedavisinde

Uygulamasının çok kolay olması ve sonuçlarının kusursuzluğu bu serum çeşidi ile alakalı enfes seçeneklerden faydalanmanıza imkân sağlar. Bir kadın olarak siz de selülite elveda demek istiyorsanız kesinlikle PB serum seçeneklerine bir göz atmalısınız.