Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fraksiyonel Co2 Lazer ile Ablative Cilt Yenileme

Fraksiyonel karbondioksit lazer, derin kırışıkları düzeltmeye yardımcı, sıkılaşmış, yeni ve genç bir cilt oluşumunu destekleyen güvenli ve etkili bir cilt yenileme yöntemidir. İstenmeyen dokuyu buharlaştıran, yüksek yoğunluklu karbondioksit lazeri kullanılır. Bu teknikte binlerce mikroskobik ısı kolonu cildin derinine inerken, zarar görmüş eski cilt hücreleri temizlenerek genç, parlak ve sağlıklı yeni hücrelerin gelişimi desteklenir.

Sadece yüzdeki çizgi ve kırışıklıklar için değil aynı zamanda boyun, dekolte ve el gibi diğer cilt bölgelerine de uygulanabilir.

Tek seansta bile gözle görülür sonuçlar mümkündür.

İyileşme süreci genellikle fraksiyonel non-ablatif lazer tedavisinden daha uzundur.

İşlemden 45-60 dakika önce uygulama yapılacak bölgeye topikal anestezik krem sürülür. Tedavi sırasında hafif derecede sıcaklık, ısı veya rahatsızlık hissi duyulabilir.

Tüm yüz uygulaması yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir.

Tedavi; seçilen parametrelere göre 1 ay ara ile 3-5 kez önerilir.

Tedavinin derecesine bağlı olarak, uygulamadan sonra toplu iğne başı gibi noktasal izler olabilir. En sık görülen yan etkiler genellikle bir hafta içinde azalan ödem ve tedavinin şiddetine bağlı olarak 2 ay kadar uzayabilen kızarıklıktır. Daha az sıklıkla kaşınma, kuruluk, soyulma ve pullanma ile karşılaşılabilir.

Esmer hastalarda nadiren kahverengi lekeler olabilir. Diğer olası etkiler geçicidir.

İşlemden sonraki bir ay içerisinde güneşe karşı dikkatli olunmalı ve güneşten koruyucu krem kullanılmalıdır.

Uygulamadan hemen sonra cilt yüzeyi daha yumuşak, parlak görünümlü ve gergindir. 3-6 ay içerisinde cildinizdeki yenilenme çok net gözlenir.