Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Altın İğne (Radyofrekans) Uygulaması

ALTIN İĞNE (RADYOFREKANS) UYGULAMASI

“Altın iğne ya da diğer adıyla altın frekans tedavisiyle, cildin yüzeyine etki etmeden direkt olarak cilt altına ulaşılarak; cildin parlak, gergin ve sağlıklı olması sağlanır.

“Altın iğne radyofrekans uygulamasında özel tasarlanmış mikro iğneler cilt altını radyofrekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme sürecini başlatır. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişmektedir. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem ‘altın iğne’ olarak  anılmaktadır. Bu yöntemde yapılan bir yeni aşama ise akımın tüm iğne boyunca değil, yalnızca iğnenin ucundan verilmesidir.

Bu uygulamanın kullanıldığı alanlar;

Cilt kırışıklıklarının giderilmesi, Cilt yenilenmesi ve cilt kalitesinin arttırılması,  Gözeneklerin sıkılaştırılmasında,

Yüz, boyun, dekolte bölgesi, kol ve bacaktaki sarkmaların tedavisinde,

Sivilce İzleri tedavisinde,

Cilt Lekelerinin tedavisinde,

Yara izi(Skar) tedavisinde,

Gebelik ve Kilo alıp vermede oluşan çatlakların tedavisinde ayda 1 olmak üzere 4 seans  uygulanmaktadır. ,  Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenebilir.

Uygulama öncesinde hastaya lokal anestezik krem uygulanır .  Radyofrekans uygulaması her mevsimde yapılabilir.  Uygulama yüz bölgesi için yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrasında 1-2 saat hafif kızarıklık oluşabilir. İğne izi kalmaz, kanama ve morluk oluşmaz. İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar elde edilir. Uzun süreli kalıcı başarı elde edilir. Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin olarak kullanılabilir. Klinik açıdan sonuçların başarısı kanıtlanmıştır. Hasta en geç bir gün sonra normal hayatına devam edebilir.”