Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

AMELİYATSIZ YÜZ GERME – İP ASKI YÖNTEMİ

Cilt yaşlanması genellikle genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Zamanlaher hücremiz, dokumuz, organımız yaşlanır veya sarkar. Bu etki bazı durumlardan kaynaklanabilir. Örneğin; ilaç kullanımları, yer çekimi, yanlış pozisyonda uyuma vb. faktörlere bağlı olarak gelişen sarkma ve kırışıklık belirtisi hem kadınları hem de erkekleri oldukça rahatsız eder. Geçmişten günümüze kadar kullanılan tüm yaşlılık karşıtı uygulamaların da kısa süreli etkili olduğunu düşündüğümüzde teknoloji ve tıbbın birleşmesi ile artık uzun süreli etkili uygulamalar da yapılabiliyor.

Bunlardan en etkili ve tercih edileni olan İp askı yöntemi, ameliyatsız, ağrısız ve uzun dönemli etkisi olması gibi ayrıcalıkları sebebiyle günümüzde oldukça fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Sarkma ve deformenin etkilerini en çok gördüğümüz yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar için oldukça etkili olan İp askı yöntemi aynı zamanda hiçbir şekilde iz bırakmaz. Ameliyatsız ip askısı ile yüz germe uygulaması hakkında merak edilen tüm soruları cevapladığımız bu yazımızda aynı zamanda

İp Askı Yöntemi Nedir?

Günümüzde danışanların rutin işlerine kolayca devam edebilecekleri yöntemler çok daha popüler. En tercih edilen sebebi acısız bir yöntem olan İp Askı yöntemi ameliyatsız yüz germe olarak da adlandırılabiliyor. Düşen kaşlarda, orta derece olarak adlandırdığımız yüz sarkmalarında, çenebölgesindeki deformasyonlarda ve gıdı bölgesinde etkili bir yöntem olan ip askıyla yüz germe işleminde anestezi veya hastanede yatış gerekmez. İşlem yapılan gün içinde rutin işlerinize devam edilir.İple yüz germe uygulaması ameliyatlarında cilt için üretilen özel eriyen ipler kullanılır. Bu ipler cildin sarkan bölümleri için özel olarak tasarlanmıştır.1.5 – 2 yıl arasında etkiye sahip olan ip askıyla yüz germe uygulaması vücutta eriyebildiği için çıkartılması gerekmeyen bir uygulamadır.İp germe işlemiçoğunlukla 30 dakika sürer. İşlemden sonra kesinlikle kalıcı iz kalmaz, cilt üzerinde dalgalanmalar olabilir ancak bunlar zaten 1 hafta içerisinde yok olur.

İp Askı Yöntemine Genel Bir Bakış

İp askı yöntemi son dönemlerde en çok tercih edilen yüz görme yöntemlerinden birisi olmuştur. Ameliyatsız yüz germe ya da bir diğer adıyla ip askılama işlemi için tercih edilen ipler, kalıcı ve eriyebilir formda üretilmektedir. Cilt altına yerleştirilerek, ciltteki sarkma etkilerinin görüldüğü bölgelerin tedavisi için uygulanır. İşlem ameliyatsız bir yöntem olsa da bazı enfeksiyonların ortaya çıkmaması için bu alanda uzman bir doktor tarafından uygulanması ve cerrahideki sterilizasyon koşullarının tam olarak sağlanması oldukça önemlidir.  İp askısı tekniğinde ciltte mikro kan dolaşımı artar ve tamir mekanizmalarından sorumlu hücreler hareketlenir. Ciltte üretilen kolajenler ise istenen etkiyi tam anlamıyla sunar.

İp Askı Cildin Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Kuşkusuz hem yerçekimi hem de kullanılan birden fazla kozmetik ürünler yüzünden kırışıklık sarkma ve yaşlanmanın en fazla görüldüğü yer yüz bölgemizdir. Bu nedenle ip askı yöntemini tercih etmek isteyen çoğu danışan da yüz çevresinden şikâyet etmektedirler.  Belli başlı en çok ip askı yönteminin kullanıldığı bölgeler şu şekildedir;

  • Alın çizgileri,
  • Kaş bölgesindeki kırışıklıklar
  • Gözaltı torbaları,
  • Kaz ayakları olarak da bilinen iki göz kenarlarındaki kırışıklıklar,
  • Gülme çizgileri olarak bilinen iki dudak kenarlarındaki iz ve kırışıklıklar,
  • Sarkan yanaklarda,
  • Sarkmış çene bölgesinde ve
  • Gıdılarda oldukça etkili bir şekilde bu yöntem kullanılmaktadır.

İp Askı Yöntemi Cilt Dokusunu Nasıl Etkiliyor?

En çok bilinen etkisi gençleşme olan İple Yüz Germe Yönteminin aslında tek etkisi gençleşme ile sınırlı değildir.İp Askı Yöntemi cildi yeniler ve kullanılan ipler sayesinde cilt için önemli olan kolajen üretimi tetiklenir. Bu sayede cilt, kendini eski olduğu halden çok daha güçlü bir hale getirecektir. Uygulama esnasında cilde uygulanan iğneler de cilde uyarım yaparak ciltteki yaraların iyileşmesine yardımcı olur. İp Askı yönteminin cilt üzerinde negatif hiçbir etkisi yoktur.