Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dolgu Uygulaması ile Gençleşme

Kırışıklıkları tedavi etmeye yardımcı dünyada da yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi, Hyaluronik asittir. FDA onaylı, hayvansal olmayan, enjekte edildiği yere hacim veren, güvenli ve doğal bir üründür. Etkisi hemen görülür ve seçilen konsantrasyona göre 4-10 ay devam eder. Cilt altında bulunan ve zamanla azalan hyaluronik asidin yerine konması ve hücreler arası boşluğu doldurması esasına dayanan bir uygulamadır.

Dolgu uygulaması ile yüzün çeşitli bölgelerinde hafif çizgilerden derin kırışıklıklara kadar sonuç almak mümkündür. Dolguların kırışıklıklar dışındaki kullanım alanları; dudak konturunu belirginleştirme, dudak dolgunlaştırma, yüzün çökmüş bölgelerine hacim  vererek gençleştirme şeklinde sıralanabilir.

Uygulamadan 45 dakika önce lokal anestezi sağlandıktan sonra konsantrasyona göre seçilen özel iğneler yardımıyla enjekte edilir. Etkisi hemen görülüp sonuç uzun sürelidir. Kırışıklıkların dolgu maddesiyle düzeltilmesi yüzün görünümünde çok büyük farklılıklar yaratmakta, çok daha genç ve sağlıklı  bir görünüm elde edilmektedir.

Uygulamadan hemen sonra, enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık ve ödem olabilir, ancak 15-20 dakika içerisinde tamamen yok olurlar. Nadiren olabilecek noktasal deri altı kanamaları ise 5-7 gün içinde tamamen kaybolur.

Hyaluronik asit enjeksiyonu, doğru ellerde uygulandığı takdirde hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama öncesi teste ihtiyaç duyulmaz ve yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Uygulamanın bir hafta öncesinden itibaren aspirin, ateş düşürücü ilaçlar ile C vitamini alımı kesilmelidir. Böylece  noktasal kanama riski azaltılmış olur.

Uygulamayı izleyen 4 saat boyunca sert çiğneme hareketleri, konuşma ve gülme önerilmez. Uygulama yapılan bölgeye masaj yapılmamalıdır. Dudak dolgunlaştırma uygulamasını takip eden 2 gün boyunca dudaklarınızı da büzmemeye çalışmalısınız. Uygulama sonrası oluşan kızarıklık ve şişlik tamamen geçene kadar bu  bölgeyi aşırı sıcak (sauna, güneşlenme) veya aşırı soğuğa karşı korumalısınız.

Hyaluronik asit ile kırışıklık tedavisi, sıklıkla Dolgu enjeksiyonu ile birlikte kullanılmaktadır. Dolgu ile kaşları çatma, gözleri kısma, dudakları büzme gibi hareketler yumuşatılarak, iki tedavinin birlikte uygulanması sonucunda daha düzgün, pürüzsüz ve genç bir görünüm elde edilmektedir.

Yaşlandıkça, cildimizdeki hyaluronik asit miktarı azalır ve kırışıklıklar oluşur. Hyaluronik asit;

Ciltteki nem seviyesini koruyarak cildin elastik ve dolgun olmasını sağlar.

Kolajen üretimini destekleyerek cildi sıkılaştırır.

Antioksidan işlevi görerek cilde zarar verecek kimyasal maddeleri uzaklaştırır.