Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fraksiyonel Non-Ablatif Erbium Glass lazer ile Leke Tedavisi

Fraksiyonel Non-ablatif lazer sistemi ışığı mikrosütunlar halinde yayar ve cilt altında  pıhtılaşma alanları oluşturur. Bu sütunlarda yeni, sağlıklı dokuyu oluşturacak olan doğal iyileşme süreci başlar.

Fraksiyonel Non-ablatif cilt yenileme sistemi yüz, boyun, dekolte ve eller gibi birçok vücut bölgesinde güvenle çalışabilir.

Epidermis ve dermisin bir kısmını kaldıran CO2 lazer uygulamalarında sonuçlar çok iyi olmasına rağmen birkaç haftaya uzayan kızarıklık ve renk değişikliği sosyal hayatı kısıtlayabilir. Bu yöntemde ise cildin en üst tabakası yerinde kalırken epidermis ve dermise uyarılar gönderir, böylece hızlı iyileşme sağlanır.

Kullanılan başlığa göre değişmekle birlikte 10 mm’lik başlıkta cildin daha derin katmanlarına etki edilerek derin kırışıklıkların ve akne izlerinin giderilmesi, yumuşak dokunun sıkılaştırılması, gözeneklerin küçültülmesi, cildin yenilenmesi sağlanır.

Fraksiyonel Lazer ile Leke Tedavisi ise 15 mm başlıkla cildin yüzeyine etki edilir, dolayısıyla asıl etkinlik cildin yüzeyinde oluşmuş lekeler üzerine sağlanır. Güneş ve yaş lekeleri ile gebelik maskesi dediğimiz lekeler gibi pigmentasyon artışının olduğu durumlarda kullanılır.

Her iki başlıkla da tek seansta cildin ortalama % 20’si etkilenmektedir. Önerilen seans sayısı 3 – 5 seanstır. Genelde gözle görülür sonuçlar 3. aydan itibaren başlar.

Tedavi bölgesinde birkaç saat içinde kaybolan kızarıklık, sıcaklık, ödem ve gerginlik olabilir. Ciltteki pembemsi görünüm çoğu kez 5-7 gün sürebilir. Uygulama sonrasında genellikle işinize ve diğer günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Uygulama yapılanların çoğu ciltteki pozitif değişiklikleri birkaç gün içerisinde fark ederler.