Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mezoterapi ile Cilt Sıkılaştırma

Ciltteki kırışıklık ve gevşemelerde kullanılan mezolift,  cilt gençleştirmede kullanılan en doğal ve pratik yöntemlerdendir.

Mezolift, kelime olarak “cilt germe” anlamına gelmektedir. Mezolift uygulaması ile; yaşlanmayı geciktirici uygulamalar veya kırışıkların dolgu maddeleri ile giderilmesi esasına dayanan uygulamalar yapılmaktadır.

Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanır. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda,  güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ciltlerde, dengesiz beslenenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok iyidir.

Ancak ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulanması cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Mezolift iğneler ile yapılabildiği gibi derinlik ve basıncı ayarlanabilen tabanca sistemi ile de yapılabilir. Tedavinin ilk aşamasında iyi bir cilt temizliği ve sonrasında bir krem yardımıyla lokal anestezi sağlanır. Ardından cilde faydalı pek çok vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve Hyaluronik asitten oluşan kokteyl cilde enjekte edilir.

Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan Mezolift tedavisi değişik protokollerle uygulanabiliyor. Uygulama sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 15 gün ile ayda bir seanstan oluşan 6-8 seansla tamamlanabilir. İlk hedeflenen etki “pırıltılı bir yüz”, ikinci etki ” cildin orta tabakasını kaldırma” etkisi, üçüncü etki ise “kırışıklıkların dolma” etkisidir.

Mezolift seanslarından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmamalı, uygulanan bölgeler birkaç saat süreyle yıkanmamalı ve tahriş riski yüksek her hangi bir kremlerden kaçınılması önerilir.