Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi saç köklerinin daha sağlıklı ve uzun ömürlü saç telleri üretebilmesi için aktif hale getirilmesi işlemidir.

Saç mezoterapisinin yan etkisi yoktur,

Saç Mezoterapisi Kaç Seans ve Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi 4 ila 10 seans aralığında kişinin ihtiyacına göre uygulanabilir. Uygulama sayısı saç derisindeki ve saç tellerindeki hasarın düzeyine ve dökülme yoğunluğuna göre belirlenir. Seans aralıkları 7, 10 ve 15 gün arası değişebilir. ilk etkileri 3 ya da 4 seans sonrası görülmeye başlar. Bu yöntem sayesinde saçlı deride kan dolaşımı artar, saç köklerinde hücresel çoğalma ve büyüme hızlı bir şekilde uyarılır ve deride ki gerekli nem oranına ulaşılır. İnce uçlu iğnelerle çalışma yapıldığından dolayı ağrı ve acı hissedilmez. İşlem sonrasında buz uygulaması ile hasta rahatlatılır.

Saç Mezoterapisinin Saça Etkileri Nelerdir?

Saçları dökülmeye karşı dirençli kılar ve koruyarak sıkılaşmasını sağlar.  Erkek ve kadın gözetmeksizin tüm saç dökülmelerinin durdurulmasını sağlar,

Saç Mezoterapisini Kimler Yaptırabilir?

Hormonsal ve genetik saç dökülmelerinde,

Mevsimsel ve strese bağlı saç dökülmelerinde,

Gebelik sonrasında metabolik nedenlere bağlı saç dökülmelerinde,

Kırılma, cansız mat görüntüden şikayeti olanlarda bu yöntem destek tedavi olarak kullanılabilmektedir.

Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresi olan; anajen aktif büyüme evresi döneminde kısalmanın saptandığı “ androjenik alopesilerde (erkek tipi saç dökülmesi)” mezoterapi uygulanması faydalıdır.